Вержиния Костадинова финишира седма при момичетата под 16 години

Добричката щафета при девойките постигна приличен резултат на 4х100 метра

Петима атлети от СКЛА „Добруджа“ взеха участие в Националния шампионат по лека атлетика под 16 години, състоял се през уикенда на стадион "Васил Левски" в София. Най-силни изяви от добричките момичета имаше Вержиния Костадинова, завършила на 7-о място в гладкото бягане на 400 метра. Тя финишира с време 63.61 сек., като по този начин се доближи до личното си постижение в дисциплината. Макар че не намери място сред финалистите, до личен рекорд на дълъг скок в столицата достигна Кремена Матеева. Двете момичета, заедно със съотборничките си Ива Митева и Мадлен Матеева, мериха сили и в щафетното бягане на 4х100 метра. Добруджанки постигнаха приличен резултат по трасето, отредил им 12-о място в крайното класиране.

Треньорът в СКЛА „Добруджа“ Милен Петров каза, че правейки съпоставка от предни надпревари, най-вече за клубове от по-малки населени места, извънредното положение у нас сякаш не им се е отразило по никакъв начин. Според него това означава само едно, че по време на изолацията те не са спирали да тренират и са ползвали съответните съоръжения. Има дисциплини със специфична техника, която не може да бъде усъвършенствана в парка или на полето, като това не трябва да звучи като оправдание. Оставям изводите за себе си и това, което ни предстои занапред. Най-близкото изпитание е първенството на България под 18 години, на което домакин в края на седмицата е отново София, обяви наставникът.