„Добруджа 07“ премина победоносно и през „Левски“

Добричлии подчиниха „сините“, дадоха първи гейм на съперник в зала „Добротица“ през 2020 г.

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ продължи силната серия през 2020 г. в Суперлигата на България. В мач от XVI кръг добричлии се поизпотиха в зала „Добротица“, но наложиха волята си с 3:1 гейма срещу столичният „Левски“. Победата бе шеста поредна за добруджанци в елита и пета последователна от началото на календарната 2020 г.  В отделните части избраниците на треньора Петър Шопов надделяха с 25:17, 25:22, 24:26 и 25:22. Домакините влязоха уверено и със самочувствие в срещата, като стигна с лекота до успех в първи гейм. През втората част играта вървеше точка за точка до средата и, след което домакините взеха аванс в резултата, който запазиха до последните разигравания, за да поведат с 2-0.

„Сините“ по никакъв начин не показаха, че са се примирили с негативното развитие, доказателство, за което бяха изявите им в третата част. Гостите показаха друго лице и държаха инициативатае, което им позволи да се върнат в мача след 26:24 в своя полза. Равностойния характер на двубоя продължи в четвърти гейм, в който играта вървеше на приливи и отливи. Гостите подобриха голяма част от изпълнението на отделните елементи и битката на полето бе равностойна до 19:19. Серията от непредизвикани грешки на домакините по-късно се прехвърли в полето на софиянци, а оттам се стигна до обрат за 25:22 и крайното 3-1. Благодарение на успеха добричлии се утвърдиха на третото място във временното класиране с 36 точки /12 победи и 4 загуби/. "Сините" от своя страна са шести с 22 точки /8 победи, 7 поражения/.  За най-полезен състезател в срещата беше обявен диагоналът на домакините Жулиен Георгиев, записал най-много точки в актива си. Той се отчете с 20 т., а  Александър Кордев допринесе за успеха с реализирани 15 т. В следващия кръг, на 21 февруари, волейболистите от „Добруджа 07“ гостуват в залата на амбициозния състав на „Хебър“ /Пазарджик/, заемащ втора позиция във временното подреждане с 38 пункта.