„Чардафон“ взе дербито с гол разлика

Добричките хандбалисти изостават на 6 точки от четвъртата позиция

Хандбалистите на „Добруджа“ пропуснаха възможността да достигнат поне до точка в залата на „Чардафон“ в едно от дербитата на ХIV кръг в „А“ РХГ. Домакините от Габрово се добраха до успеха в заключителните епизоди от мача, който спечелиха с 26:25. Добричлии не отстъпваха с нищо на своя съперник, макар че на почивката изоставаха с два гола – 11:13. Игровото поведение на „жълто-зелените“ през второто полувреме се промени значително, като те заложиха на агресията и комбинативността в действията. Това им позволи осем минути преди последната сирена да изравнят до 22:22.

До края срещата вървеше гол за гол, като късметът се усмихна на домакините, които при последната си атака реализираха попадение, а оставащите секунди се оказаха достатъчни единствено за почетна загуба на добричлии. Въпреки поражението, президентът и ст. треньор в ХК „Добруджа“ Георги Андреев каза, че с представянето си избраниците му са показали, че са загубили битката, но не й войната. Това, че изоставаме на 6 точки от заветната четвърта позиция, не може да ни обезсърчи и в заключителните пролетни двубои ще се стремим да измъкнем максимума. Освен че сме с мач по-малко, предстоящите до края на редовния сезон битки са срещу преки конкуренти, в които трябва да се поздравим с успех и всичко ще си дойде по местата, изтъкна наставникът.
В XV шампионатен кръг, на 22 февруари, „жълто-зелените“ гостуват във Варна на „Спартак“.