С бронз влязоха в 2020 г. борците от СК „Добруджански юнак“

Александър Димитров попадна в тройката на страната при юношите до 20 години

С висок старт започнаха участието си в първенствата на България за 2020 г. борците от СК „Добруджански юнак“. Първи на тепиха за сезона в Сливен излязоха юношите до 20 години, които си разпределиха отличията в държавния личен шампионат. До бронз в града под Сините камъни достигна Александър Димитров в кат. до 74 кг. В решителна схватка за намиране на място на финала добричлията отстъпи по точки пред студента от НСА Иван Бербер, роден в Молдова. В Сливен се изявяваха още петима „юнаци“, като всички попаднаха в десетката в отделните категории. Четвърти при 97-килограмовите участници се нареди Матей Стоянов, а непосредствено след него се класира съотборника му Веселин Василев. До шеста позиция в кат. до 86 кг достигна Йовчо Георгиев, а седми е друг добруджанец – Ростислав Александров /70 кг/. Десети в крайното класиране при 92-килограмовите състезатели финишира Йордан Йорданов.

Президентът и старши треньор в СК „Добруджански юнак“ Петър Петров изрази съжаление, че избраниците му са пропуснали да се окичат с още един медал в лицето на Матей Стоянов. Нашият борец допусна груба грешка, след като имаше преднина и водеше в резултата, за да последва обрат. От друга страна не мога да се сърдя на момчетата, защото в тази възрастова група влизат цели три набора. Върху представянето повлия и факта, че заключителният етап от подготовката съвпадна с празниците, което също оказа своето влияние. Част от тези борци ще вземат участие и в личното първенство за мъже в края на месеца в София, където имат възможност да натрупат опит и самочувствие, обяви клубният шеф.