Добруджанци преодоляха безпрепятствено „Суворово“

„Жълто-зелените“ сложиха шестица на съперника и са на крачка от финалната четворка за Аматьорската лига

Футболният отбор на „Добруджа“ финишира първи в зоналния кръг на турнира за Купата на Аматьорската лига в България. В битка за първото място в зона „Варна“ добричлии отнесоха с 6:0 състава на „Суворово“, състезаващ се също в Североизточна трета лига. Финалният мач се състоя на осветление на стадиона в Каварна, където „жълто-зелените“ бяха пълновластни господари на терена. Добруджанци свалиха напрежението от плещите си и взеха добра преднина още преди почивката. За 1:0 се разписа Кристиян Петков, който бе точен в 10-ата мин. на двубоя. След приблизително още толкова игрово време суворовци си отбелязаха комичен автогол, с който резултатът набъбна на 2:0.

Настъпателните и резултатни действия на избраниците на наставника Светослав Петров продължиха и след почивката. Класическото 3:0 в 50-ата мин. оформи Симеон Митев, а малко след това Денис Кадир окончателно уби интригата с хубав завършващ удар. В оставащите минути до края доминиращият тим на игралното поле логично заби нови два гола в съперниковата врата. На 5:0 покачи левият бранител Мартин Дичев, а крайният резултат оформи юношата Димитър Василев, възползвал се от предоставения шанс секунди преди последния съдийски сигнал. Благодарение на победата добричлии придобиха право да играят на финала на надпреварата в Североизточна България. Там те ще кръстосат шпаги с отбора на „Младост“ /с. Екзарх Йосиф/ - първенец в зона „Русе“. Победителят от този сблъсък ще намери място във финалната четворка на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига у нас.