Хандбалистите се поздравиха с нова шампионатна победа

Добруджанци не допуснаха изненада във второто си домакинство за сезона

Мъжкият хандбален отбор на „Добруджа“ достигна до втора победа за сезона в „А“ РХГ. Избраниците на Георги Андреев надделяха в зала „Русалка“ над съседите от „Спартак“ /Варна/ с 34:28, като срещата бе изтеглена от VI кръг. Добричлиии влязоха мобилизирано в мача и още след началният съдийски сигнал взеха инициативата в свои ръце. Игровото превъзходство на „жълто-зелените“ бе материализирано по най-добрият начин, като в края на първото полувреме резултата бе 19:13 в тяхна полза.

Силните изяви на домакините продължиха и през втората част, което им позволи да вземат солиден аванс, достигнал десет гола. В крайна сметка финалната сирена дойде при резултат 34:28, с което добруджанци прибавиха нови две точки към актива си. Най-много попадения за добричлии в срещата – 11, отбеляза Йордан Михайлов. В двубой от IV /редовен/ кръг, насрочен за 2 ноември, в зала „Русалка“ гостува състава на „Асти 91“ /Хасково/.