„Септември“ се справи с „Устрем“ и си осигури мач с „Калиакра“

Полуфиналната среща на областно ниво за Купата на АФЛ ще се състои в Каварна

Футболистите на „Септември“ не позволиха да се стигне до втора домакинска есенна загуба от „Устрем“ /Дончево/ след тази за първенство на Североизточна трета лига. Тервелчани се справиха със съперника си в мач от областната фаза на турнира за Купата на Аматьорската лига с 3:2. И в двете титулярни единайсеторки личаха имената на състезатели с по-малко игрови минути от началото на сезона, които трябваше да оправдаят гласуваното им доверие от треньорите. По-добре с задача се справиха играчите на „Септември“, които поведоха с класическото 3:0 след две попадения на Танер Исню и Гюрсел Гюрсел.

Независимо от негативното развитие, дончевци се активизираха и малко преди почивката намалиха чрез точен завършващ шут на Борислав Балчев. През втората част на терена се появиха нови състезатели и за двата тима, които с действията си не промениха съществено картината на игралното поле. Все пак дончевци се възползваха от създадените положения и достигнаха до втори гол, дело отново на Борислав Балчев, оформил крайното 2:3. По този начин „Септември“ /Тервел/ се класира за полуфиналния етап на състезанието на областно ниво. Там избраниците на Валентин Пейчев се изправят в Каварна срещу друг отбор от Североизточна трета лига – „Каликра“. Денят и часа на двубоят ще бъдат определени допълнително.