Нова домакинска загуба допуснаха балчиклии

„Орлетата“ си тръгнаха с трите точки от Белия град

Поредно разочарование за привържениците си поднедоха футболистите на „Черноморец“ /Балчик/. Избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ допуснаха трета домакинска загуба от началото на сезона и се свлякоха в долната половина на таблицата за временно класиране. Тимът от Белия град бе изненадан от „Пирин“ /Благоевград/, който надделя с 0:2 в сблъсъка от VII кръг.

„Орлетата“ влязоха по-добре в срещата, като откриха резултата още в 9-ата минута. Точен бе младият нападател Мартин Динов, опънал мрежата с хубав завършващ шут. До почивката домакините направиха опити да се върнат в мача, но усилията им се оказаха напразни. Отборът от Югозападна България нанесе втори решителен удар в 53-ата минута от дузпа. Точен от бялата точка бе ветеранът Владислав Златинов, който не остави шансове на вратаря Веселин Добрев. За капак червен картон за черноморци в 87-ата мин. получи Мирослав Начев. В следващия шампионатен кръг от Втора лига балчиклии отново ще играят у дома, а на стадиона край морето гостува състава на „Кариана“ /Ерден/.