Три от три записа „Добруджа“

Добричлии измъкнаха минимална победа при гостуването на „Суворово“

Футболният отбор на „Добруджа“ продължи победния си ход в първенството на Североизточна трета лига. Добричлии се наложиха с минималното 1:0 на терена в Суворово над едноименния тим и с пълен актив от точки оглавяват еднолично класирането в групата. Единственото попадение в мача реализира Симеон Митев в 76-ата минута. Преди това „жълто-зелените“ направиха серия от пропуски пред съперниковата врата, било то поради несъсредоточеност, липса на концентрация или пък доза майсторство при завършващия удар. Както винаги вярната агитка на добруджанци създаде невероятна атмосфера по трибуните и допринесе за успеха на любимците си.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, а с пропуски за гостите се отличиха Денис Кадир и Кристиян Пешков. След почивката домакините заиграха далеч над границата на позволеното, но главният съдия на два пъти спести червени картони за суворовци. Настоятелността и игровото предимство на „жълто-зелените“ им позволи да достигнат до гол с цената на три точки. Негов автор стана бранителят Симеон Митев, който в 76-ата мин. при поредното разбъркване пред съперниковата врата се разписа за 1:0. В оставащите минути до края добруджанци можеха да отбележат и втори гол, но с много усилия домакините не позволиха топката да навести за втори път мрежата им. Следващият шампионатен мач на „Добруджа“ е на 15 септември в Кубрат срещу едноименния отбор. Дългата пауза е предвид факта, че в IV кръг на 31 август, „жълто-зелените“ почиват заради отказа от участие в шампионата на „Локомотив“ /Русе/. Преди това на 3 или 4 септември на стадион „Дружба“ гостува втородивизионният „Локомотив“ /София/ в сблъсък от II предварителен кръг за Купата на България.