Цветан Илиев донесе трите точки за балчиклии

Домакините се справиха трудно със състава на „Струмска слава“

Първа победа за сезона в първенството на Втора професионална лига измъкнаха футболистите на „Черноморец“ /Балчик/. В мач от III кръг тимът от Белия град се наложи с 2:1 у дома над „Струмска слава“ /Радомир/. В герой за домакините се превърна Цветан Илиев. Нападателят вкара и двете попадения в съперниковата врата. Той откри резултата в 15-ата минута на двубоя, но радомирци изравниха в 26-ата чрез Кристиян Китов. Отново Цветан Илиев попадна в прегръдките на съотборниците си в 34-ата минута след ново попадение, оказало се последно в срещата.

След почивката и двете единайсеторки заиграха далеч по-предпазливо, като логично не се стигна до нови голове. Благодарение на успеха избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ събраха актив от 4 точки, а гостите остават на дъното с нулев такъв. В идния кръг балчиклии почиват, след като „Верея“ /СЗ/ не беше допуснат до участие в първенството. Следващият шампионатен мач на черноморци е на 17 август, когато край морето гостува тимът на „Септември“ /София/.