Милица Мирчева финишира на 30-о място в Европейската купа на 10 000 м

Националният рекордьор Милица Мирчева (СК Атлет - Мездра) е завършила на 30-о място в Европейската купа на 10 000 м на писта за мъже и жени (European 10 000 m Cup).

Европейската купа на 10 000 м се е провела в Лондон, Великобритания, в рамките на "Нощта на 10 000 м PB". В надпреварата са участвали 43 атлетки от 21 държави, съобщават от medianews.bg.

В изключителна силна конкуренция, родената в Добрич Милица Мирчева е пробягала дистанцията за 33:48.42 мин., изпреварвайки редица класни състезатели като например португалките Сара Морейра, Ана Дулсе Феликс и Джесика Аугушту, които не завършиха бягането.

Резултатът на Милица е с 1:18.35 мин. по-слаб от нейното лично постижение (PB) в тази дисциплина - 32:30.07 мин., регистрирано в края на март тази година в Пало Алто, Калифорния, с което тя подобри националния рекорд на нашата страна на 10 000 м.

Това е третото участие на Мирчева на Европейската купа на 10 000 м на писта. През 2015 г. тя финишира 19-та в Каляри, Италия с време 34:03.59 мин., а през 2016 г. - 20-та в Мерсин, Турция с 35:41.42 мин.

Победителка при жените на "Парламент Хил Филд" в Хайгейт, Северен Лондон е станала британката Стефани Туел с лично постижение - 31:08.13 мин. Втора е финиширала натурализирана кенийка Лона Салпетер с нов национален рекорд на Израел - 31:15.78 мин., а трета се е наредила представителката на домакините Ейлиш Макколган с 31:16.76 мин. (PB).

Титлата при мъжете е спечелил натурализираният етиопец Йеманеберхан Крипа (Италия) с 27:49.79 мин., следван от Аманал Петрос (Германия) с 27:52.25 мин. и Бен Конър (Великобритания) с 27:57.60 мин.

Европейската купа на 10 000 м на писта е от календара на Европейската атлетическа асоциация (European Athletics Association).