С късни голове Левски прекърши Калиакра

Калиакра загуби гостуването си на столичния гранд Левски с 0:3 пред 2000 зрители на стадион Герена. Успехът на сините не дойде никак лесно. В края и на двете полувремена се разписа бившият национал Сашо Александров, а третия гол добави Иса.

Левски излезе в мача с експериментален състав. Само 4 футболисти, играли срещу АИК при гостуването в стокхолмското предградие Солна в четвъртък, започнаха като титуляри срещу Калиакра. Извън групата за мача пък останаха Христо Йовов, Гара Дембеле и Веселин Минев, на които бе дадена почивка.

Първото положение в мача бе пред вратата на домакините. Още във втората минута Четин Садула нахлу в наказателното поле на Левски и бе задържан за фланелката. След известно колебание главният съдия не посочи бялата точка.

Левски и Калиакра предложиха равностойна игра до средата на първата част, след което сините трайно се настаниха пред вратата на каварненци. Усилията на столичния гранд в края на полувремето дадоха резултат и в 40 мин. опитният Сашо Александров овенча силната си игра с гол във врата на Калиакра.

След почивката вратарят на Калиакра Йордан Господинов продължи с добрите си намеси и дълго време не допусна нов гол. 15 минути преди края каварненци бяха близо до изравнителен гол след страховит параболичен шут на Светослав Петров. Едва в 89 мин. Сашо Александров подпечата трите точки за сините с точно изпълнена дузпа, отсъдена за пресилена игра с ръка на Антон Димитров. В добавеното време Исмаил Иса направи резултата класически.

Съставът на Калиакра: Йордан Господинов, Светослав Петров, Детелин Димитров, Антон Димитров, Ивайло Раденцов, Иван Петков, Иван Райчев (к), Антон Петров (Милен Бонев), Стоян Стефанов (Делчо Стоилов), Четин Садула, Георги Станчев (Иван Здравков)