Клуб "Самурай" - Добрич спечели XIV Международен турнир по карате "Купа Каварна"

Носител на Купа Каварна от ежегодния традиционен международен турнир по карате е клуб "Самурай". Състезателите от Добрич спечелиха 19 златни, 8 сребърни и 10 бронзови медала.

На  2 юни в крайморския град, за 14 поредна година се проведе XIV Международен турнир по карате за Купата на Каварна. В него взеха участие над 240 състезатели от 25 клуба от  България, Румъния и Беларус. Те премериха сили в ката, кумите и макивара.

"Постарахме се конкуренцията да е максимално голяма, събрахме няколко категории с идеята във всяка да има поне по 5 - 6 състезатели", сподели за Каварна Днес сенсей Ариф Арифов.

Каратеките на клуб „Самурай” от Добрич завоюваха 19 златни, 8 сребърни и 10 бронзови медала. Те станаха шампиони в комплексното класиране и грабнаха купата на Каварна. Златни медалисти в индивидуалното и отборното класиране са Цветелина Иванова, Валерия Панайотова, Пеньо Пенев, Тулчан Мехмед, Паулина Пламенова, Давид Николов, Мартин Пенев и Василена Кулева, Мартина Димова, Йоана Кулева, Симион Младенов, Християн Харитонов и Радослава Василева.

КБС "Калиакра” беше представен от 25 състезатели, които спечелиха 9 златни, 8 сребърни и 11 бронзови медала и се наредиха на почетното второ място. За златни медали се пребориха каварненците Теодора Недева, Женя Янева, Юлияна Лобода, Дона Димитрова, Кристиана Панайотова, Габриела Дончева, Петър Йорданов, Дамиан Янев и Ая Франк.

Централен Полицейски Карате и Джу Джицу клуб, град София се нареди трети с 6 златни, 5 сребърни и 13 бронзови медала.

„Турнирът премина сравнително спокойно, без тежки травми, с много нови запознанства и едно голямо приятелство", каза Ариф Арифов - треньорът на домакините.