„Добруджа 07“ гостува на „Левски“ в спор за третото място

Двама добрички състезатели пропускат срещата в София

Волейболистите на „Добруджа 07” се изправят днес на мрежата в столичната зала „Универсиада“ срещу „Левски“. Мачът е от XIX кръг на Суперлигата и е с начало 18,30 часа. Интригата в двубоя е свързана с битката за третото място в класирането в елита. Третата позиция в момента се заема от добричлии с 12 победи и 6 загуби, които са с 39 точки. „Сините” са четвърти с равен брой победи и загуби, но по-малко спечелени точки.

Успех в срещата ще доближи отборите до по-добра изходна позиция  в плейофната част от първенството. Потвърждение за високите амбиции на добруджанци даде наставникът Пламен Христов. Според него всички оставащи двубои от първата фаза на шампионата до 15 март са от изключителна важност за водения от него състав. Освен това гостите имат леко психологическо предимство, тъй като през есента „Добруджа 07” се наложи с 3:1 гейма над „Левски” в зала „Добротица”. За София не отпътуваха единствено младите Теодор Йорданов и Димитър Матеев, които са с леки здравословни оплаквания.