Монтанчани отвориха пътя на „Добруджа 07” за четвъртото място

На новаците от „Дея спорт“ /Бургас/ гостуват добричките волейболисти

Тимът на „Монтана“, воден от добричлията Даниел Пеев, отвори пътя на „Добруджа 07“ към четвъртото място в Суперлигата. Това стана възможно, след като монтанчани се наложиха с 3:1 гейма в своята зала срещу „Левски“ в откриващ мач от XVII кръг. За да бъде мисията изпълнена в пълен вид, избраниците на треньора Пламен Христов трябва да запишат победа днес при гостуването на „Дея спорт“ /Бургас/.

Срещата срещу новаците в групата е с начало 18,00 часа. Добруджанци, които заемат пета позиция в таблицата с 33 точки /10 победи и 6 загуби/, са мотивирани да се възползват от откриващият се шанс и да се доближат до челниците в класирането. Макар че домакините са предпоследни във временното подреждане, със скромен актив от три победи и 9 точки, не би трябвало да бъдат подценявани. Амбициозният състав от Бургас ще направи възможното в зала „Младост” да се противопостави на далеч по-опитният съперник. Победата на „Добруджа 07” срещу преодолим отбор пък е важна, защото след днешния мач остават още пет до края на редовния сезон, като по-предното класиране преди плейофните битки при всички положения носи своите плюсове.