„Черноморец“ /Бч/ пред разпадане, но бие

Тимът от Белия град излезе на 7-о място във Втора лига след успех срещу „Локо“ /Сф/

„Черноморец“  /Бч/ пред разпадане, но бие

Броени часове след като изп. директор на „Черноморец“ /Балчик/ Емил Тодоров алармира, че мъжкия отбор на клуба е през разпадане, защото играчите и треньорите не са получавали заплати и премии от четири месеца, футболистите загърбиха проблемите и записаха нова победа във Втора лига. Това стана днес в последен мач от XVI кръг срещу „Локомотив“ /София/, който бе предаван по телевизията. Избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ надделяха с 1:0. Единственият гол на тежкия и разкалян терен край морето вкара Владислав Мирчев от дузпа в 78-ата минута на двубоя.

Секунди преди почивката „железничарите“ бурно оспорваха съдийското решение на Красимир Кръстев от Шумен за отмемен гол. При ситуацията Даниел Васев центрира в нак. поле към Костадин Хазуров, който опита да играе с топката, но не успя и коженото кълбо премина голлинията, но реферът не зачете попадението. Балчиклии бяха доста по-активни след почивката, а пропуски от чисти позиции направиха Цветан Илиев и Владислав Мирчев. Двамата бяха замесени при изработването на победният гол в срещата. Илиев овладя добре топката в съперниковото нак. поле в 77-ата мин. и принуди Емил Виячки да го фаулира. Дузпата бе изпълнена хладнокръвно от Вл. Мирчев, който технично отбеляза и донесе трите точки за своя тим. По този начин отборът от Белия град вече има 22 т. и заема 7-о място в класирането. В последния кръг за годината, в събота, в Балчик гостува състава на ЦСКА 1948.