Победа в последния есенен мач щурмуват хандбалистите

На „Фрегата“ /Бургас/ гостуват добруджанци в „А“ РХГ

В последен мач от есенния дял на шампионата в „А” РХГ хандбалистите на „Добруджа“ гостуват в неделя в Бургас на местния „Фрегата“. „Жълто-зелените“ са амбицирани да се поздравят с успех в мача и да подобрят точковият си актив. Във временното класиране добричлии заемат втора позиця с 14 точки, дошли след 7 победи и 1 загуба. Срещата от IX шампионатен кръг в южния град е с начало 14,00 ч.

Бургазлии разчитат основно на състезатели в юношеска възраст, като заемат последно място в класирането без спечелена точка и отрицателна голова разлика - 172:284. И ако за хандбалистите на „Фрегата” официалните двубои през 2018 г. приключват през уикенда, не така стоят нещата при „жълто-зелените”. На 9 декември те ще играят в Хасково със състава на втородивизонния „Академик-ТУ” /Пловдив/ в сблъсък от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. При успех в този двубой, седмица по-късно „жълто-зелените“ ще премерят сили с хандбалистите на „Пирин”. Гоцеделчевци достигнаха до 1/4-финалите в традиционната надпревара, след като преодоляха у дома „Осъм” /Ловеч/ след продължения.