Силно представяне на СКЛА „Добруджа-99“ на лекоатлетически пробег, Радосвета Симеонова шампион на маратон

Северна България беше сцена на два шосейни пробега от спортния календар на БФЛА с интересни трасета и регламенти, които се състояха на 29 и 30 септември.

Румънският град Гюргево, Русе и Горна Оряховица бяха домакини на състезанията, които предложиха стартове за всички възрасти.

Третото издание на Международния пробег „Бягане на свободния дух“ се провежда между две страни Румъния и България с традиционната дистанция от 15 км.

През тази година стартът бе в центъра на румънския град Гюргево, а финалът в центъра на Русе. Трасето минаваше през моста на река Дунав, който се затваря един път в годината за няколко часа, именно за надбягването.

Наградният фонд от над 10 000 лв привлече най-добрите български и румънски бегачи, както и африкански атлети.

Над 250 бегачи преодоляха трасето като треньорът на СКЛА „Добруджа-99“ Еманоела Радева се окичи със сребърен медал в старшата възрастова група след националния състезател Милка Михайлова.

Вторият пробег се проведе в Горна Оряховица, в памет на треньорите Димитър Велиславов – Мики и Иван Димитров, които са обучили стотици бегачи от града. При най-малките деца, 1-2 клас, Никола Иванов финишира пети. Карина Димитрова, сред силна конкуренция, завърши втора разгръщайки потенциала си.

При момичетата над 14г. Анджела Георгиева се класира четвърта на 600 м,а Ашкън Али - пети. При старшата възраст Денис Атанасов стана бронзов медалист, надбягвайки шампионът на България Иван Иванов, а сестра му Алтен Атанасова със силно бягане завърши пета.

Петър Димов и Александра Бекярова с лични постижения на дистанцията разгърнаха възможностите си, но метри не им достигнаха да попаднат в разпределението на паричните премии.

В неделния ден се проведе и „Зелен маратон“ край Златни пясъци в местността Аладжа манастир. Треньорът и национален състезател Радосвета Симеонова е безапелационен шампион на 20 км.

Следващата изява на лекоатлетите на „Добруджа-99“ ще е на 6 октомври на лекоатлетически пробег „Варна“.