СКЛА „Добруджа-99” с отлично представяне на лекоатлетически пробег

През почивните дни град Койнаре беше домакин на 26-ото издание на лекоатлетическия пробег „Митето“.

В надпреварата участваха 28 клуба с над 200 спортисти. Лекоатлетите на СКЛА „Добруджа-99” взеха участие в надпреварата и показаха надмощие на трудното трасе.

При най-малките на 500 м Ашкън Али с убедителнa преднина достигна шампионската титла, а Карина Георгиева завърши 4-та на секунди от медалистите.

При девойките, под 14 години, Анджела Георгиева спечели сребро на дистанцията от 1000 м. Алтен Атанасова и Денис Атанасов се пребориха за четвъртите места при юноши и девойки старша възраст. Талантливото  добруджанско момиче Радосвета Симеонова финишира 3-та след Маринела Нинева (Локомотив Дряново) и Силвия Георгиева (Евър-Варна) на 5 км трасе.

В категория „Ветерани“ треньорът на клуба Еманоела Радева се окичи със злато, а арх. Красимир Пампоров взе бронзовия медал.

Кметът на Койнаре Данаил Тоновски откри мемориала, а наградите връчиха инж. Ивайло Иванов, председател на Общинския съвет на Червен бряг и Данаил Ненков, председател на УС на КЛА Спартак-Койнаре.

Следващият старт на подрастващите лекоатлети ще е в гр. Горна Оряховица на 30 септември.