ФК "Калиакра" загуби в Тервел в първия кръг на Североизточната „В“ аматьорска футболна група

„Калиакра“ загуби с 2:3 от „Септември“ (Тервел) като гост в първия кръг на Североизточната „В“ аматьорска футболна група, пише в-к "Факел".

През първото полувреме тимът от Каварна игра под очакванията и се прибра на почивката при 0:1. Голът за домакините дойде след неразчетено излизане на вратаря Кристиян Славов и изпускане на топката.

В 50-ата мин. „Септември“ увеличи на 2:0 след дузпа, а в 63-ата Денис Андреев от „Калиакра“ намали на 2:1. Оттук нататък гостите заиграха по-организирано и десет минути по-късно, при акция на каварненци, Денис Андреев бе спънат в наказателното поле. Съдията отсъди 11-метров наказателен удар, Венци Желев го изпълни без грешка и изравни резултата – 2:2.

Подемът в редиците на „Калиакра“ доведе до редица смислени действия. Ани Николов на върха на атаката излезе сам срещу тервелския вратар, но пропусна. След него Александър Андреев, Денис Андреев и Венци Желев можеха да вкарат,

но бяха неточни в завършващия удар. В 85-ата мин. след корнер топката бе върната назад, където трима-четирима от домакините бяха в засада, но страничния съдия не вдигна флага и единият от тях донесе победата на „Септември“ - 3:2. В събота, във втория кръг на първенството, „Калиакра“ ще приеме „Ботев“ (Нови Пазар).