Калиакра загуби у дома

Академик (София) нанесе първата домакинска загуба на Калиакра в А група. Столичани победиха с 1:0 и си тръгнаха с трите точки от стадиона в Каварна.

Срещата започна с подчертано домакинско надмощие и 3 добри ситуации пред вратата на Академик. В 20 мин. гостите организираха добра контраатака, завършена от Михаил Петров. След гола играта на Калиакра се разстрои. Тимът изгуби и водещата си фигура в градивен план Светослав Петров, който още през първата част бе принудително заменен.

Въпреки изоставането си, каварненци нито вендъж не достигнаха до добра възможност за изравняване пред вратата на студентите след почивката. Тимът на домакините действаше хаотично и топката почти не достигаше до нападателите на Калиакра.

След 9 кръга в елита, Калиакра има само 3 отбелязани гола. С 8 спечели точки каварненци заемат 12 място в А група. Академик пък вече събра 5 точки, като любопитното е, че всичките са взети при гостувания.