Добруджа спечели в Бургас

Джошкун Якубов отново бе най-резултатен - този път с 11 гола. Много силен мач и за Михаил Нейчев, който отбеляза 8 попадения във вратата на домакините.

В мач от мъжката А хандбална група Добруджа победи Фрегата в Бургас. Гостите от Добрич започнаха много мотивирано и концентрирано и на почивката водеха с 18:12. Те поддържаха комфортна преднина до края и спечелиха с 33:28.

С най-много голове за Добруджа отново се отличи най-резултатният хандбалист в първенството Джошкун Якубов. Той вкара 11 гола и вече има общо 64 за шестте шампионатни срещи този сезон. Михаил Нейчев изигра поредния си много силен мач, реализрайки 8 попадения. Златан Петров вкара 4, а Александър Димитров - 3. По 2 гола за победата добавиха Стилиян Стоянов, Стефан Кирилов и Илиян Денев. Стефан Ефтимов се разписа веднъж във вратата на Фрегата.

Така Добруджа вече има 8 точки - 4 победи и 2 загуби, като остава на четвърто място във временното класиране на мъжката А хандбална група. Със същия актив е и третият Чардафон (Габрово), а Спартак (Варна) е втори с една повече - 9. Лидер е Локомотив (Варна) с 12 точки.