Отлично представяне на състезателите по карате от Каварна в столицата

На провелия се в София Национален фестивал на бойните спортове състезателите на Клуб по бойни спортове "Калиакра" постигнаха изключителен успех в конкуренцията на 250 участници от 28 клуба.

Каварненските каратеки в столицата бяха 13. С два златни медала се завърна Яна Якимова, която завърши на първите места и в двете дисциплини - кумите и макевара. Дамян Янев спечели златото на макевара и среброто на кумите, а Грациела Йорданова - златен медал на кумите. Световната шампионка Женя Янева очаквано завърши на първо място на кумите индивидуално, а при отборно жени е със сребърен медал. Със златото се завърна и Дани Филев, а Габриела Дончева завоюва сребро и бронз. В стила макевара със сребърен медал се окичи Кристияна Панайотова, при кумите среброто бе за Дона Димитрова и Йована Касабова, а бронзът - за Михаела Щерева.