Добруджа разби Спартак насред Варна

Победната серия за жълто-зелените продължи и в дербито между двата най-титулувани отбора в групата. Добруджа постигна 11-ти пореден успех - 8 за първенство и 3 за купата. Със спечелените днес 3 точки отборът на Добрич запази първото място.

В мач от трета Североизточна група Добруджа спечели гостуването си на Спартак (Варна) с 6:0. По 2 гола отбелязаха Румен Николов и Георги Колев - те се разписаха по веднъж и през двете полувремена. Преди почивката Кристиян Петков също бе точен за гостите от Добрич, а през втората част Лионел Матадос записа името си сред голмайсторите.

Така Добруджа вече има 28 точки - 9 победи и 1 равенство в 10 шампионатни срещи. Отборът на Добрич остава на върха в класиране. В следващия кръг Добруджа почива, но жълто-зелените ще имат мач и през следващата седмица - в сряда на стадион "Дружба" срещу Хитрино за Купата на аматьорската лига.