3 медала за Каварна на държавното първенство по кикбокс

Титли за Дилек Серветова и Едже Демирова, Иван Йорданов стана вицешампион при мъжете. Техен треньор е Ердоан Демиров.

С 3 медала се завърна от Габрово Спортен клуб по кикбокс "Ринг" - Каварна. На 7 и 8 октомври се проведе държавното първенство по кикбокс, организирано от Българска конфедрация по кикбокс и муай. Участваха 155 състезатели от 29 клуба от Каварна, Варна, Бургас, Свиленград, Пловдив, Мадан, Дупница, София, Плевен, Козлодуй, Свищов, Стара Загора, Нова Загора, Шумен, Раднево, Нови пазар и Габрово. Републиканското първенство бе за 4 възрастови групи и при двата пола.

Дилек Серветова спечели първото място в стил К-1 при девойките младша възраст в категория до 48 кг. Още една състезателка на "Ринг" - Каварна достигна до републиканска титла. Европейската шампионка и втора в света Едже Демирова се окичи със златния медал в  стил лоу кик при девойките старша възраст, до 48 кг. Иван Йорданов пък стана втори в България в стил фул контакт за мъже в категория до 81 кг.