Добруджа спечели гостуването на Ботев

Отборът на Добрич взе трите точки при едно от най-тежките гостувания за сезона - това в Нови пазар.

В мач от трета Североизточна група Добруджа победи Ботев с 2:1. Срещата се игра пред над 200 зрители на стадиона в Нови пазар, сред които и десетина жълто-зелени фенове.

Дербито на кръга започна по най-добрия начин за гостите от Добрич - с ранен гол. В третата минута Мердин Мехмедов откри резултата, като засече с глава центриране от фаул на Симеон Симеонов. Добруджа поведе с 2:0 в 17 мин., когато Лионел Матадос проби отляво и подаде на Георги Колев, който от точката на дузпата носочи топката в опразнената врата. Малко след почивката Юлиян Загоров се разписа с глава, отбелязвайки почетния гол за Ботев в мача.

Така Добруджа събра 10 точки след 3 победи и 1 равенство от първите си 4 мача за сезона.