Силен старт за Момчил Петков на европейското

Шахматният талант на Добрич има 2.5 точки след първите 3 партии.

Трето голямо международно състезание за Момчил Петков за месец - след първото място на първенството на Европейския съюз в Австрия и 10-ото на световното в Бразилия за момчета до 12 години, където остана само на победа от медалите, от тази седмица състезателят на клуб "Енергия 21" - Добрич участва на Европейския шампион за деца в Мамая, Румъния.

Сред 137 участници от стария континент, след третия кръг Момчил Петков е 12-ти с 2.5 точки. 8 шахмтисти са с пълен актив при състезателите до 12 години на Европейското първенство в Мамая.

На старта на турнира Момчил Петков победи испанеца Хавиер Мартинес, а след това записа успех и срещу Самет Акбай от Турция. В третия кръг шампионът на България и на Европейския съюз завърши реми с поляка Оскар Оглаза.

Следващият съперник на ученика от ОУ "Христо Ботев" ще бъде Ференц Гомбош от Унгария. Срещите от 4 кръг на Европейското първенсто по шахмат за състезатели до 12 години са днес. Първенстото е в 9 кръга по швейцарската система.