Плувкиня от Добрич - 12-та в света

Исторически успех за добричкото плуване и въобще за спорта на нашия град постигна Антония Михова.

Световното първенство по плуване за ветерани се проведе в унгарската столица Будапеща от 7 до 20 август. Състезанието, което се организира от световната федерация FINA, е едно от май-масовите спортни събития на планетата.

Добричлийката Антония Михова отново се представи изключително силно и на този мастърс турнир. Най-добро класиране състезателката на СКПС Добруджа постигна на 50 метра бруст. В конкуренцията на стотици плувкини от цял свят Антония Михова се класира 12-та. Тя записа предно класиране в още 3 дисциплини на световното първенство - 26-то място на 100 метра бруст, 33-то на 200 метра съчетано плуване и 38-мо на 50 метра бътерфлай.