Добрич има шампион на Европа по шах

За втора поредна година Момчил Петков спечели шампионата по шахмат на Европейския съюз за състезатели до 12 години.

На първенството в Мурек, Австрия шахматният талант на Добрич не допусна загуба. Той записа 5 победи и 4 ремита в деветте си партии. Днес ученикът от ОУ "Христо Ботев" завърши наравно с швейцареца Нийлс Стиве, като добавената половин точка му бе достатъчна да запази първото си място и да защити титлата си от миналата година. Състезателят на клуб "Енергия 21" - Добрич завършва първенството на Европейския съюз по шахмат за младежи при състезателите до 12 години със 7 точки. Републиканският шампион на България изпревари с половин точка поляка Чвик Ришард и представителя на домакините Даниел Кристоферич, които допълват призовата тройка.