Добруджа победи Септември (Тервел)

Разписаха се Кристиан Пешков, Емил Илиев и Дейвид Филипов.

В мач от първата седмица на трета Североизточна група Добруджа победи Септември (Тервел) с 4:1 на стадион "Дружба" в Добрич. Мачът започна с домакински натиск, но без чисти положения и първият гол падна 3 минути преди почивката - резултата откри Кристиан Пешков, който засече центриране по земя на Александър Йовчев. Емил Илиев покачи на 2:0 в 67 мин. С далечен удар Пламен Панайотов се разписа за Септември и върна интригата в 85 мин. В ответната атака обаче Дейвид Филипов отбеляза красив гол за 3:1. В последната минута Стефан Иванов центрира остро и Симеон Митев в опита си да пресече подаването си отбеляза автогол.

Така Добруджа спечели последния си домакински мач за сезона.

Отборът на Добрич събра 65 точки от 20 победи, 5 равенства и 2 загуби. Още преди този кръг бе ясно, че Добруджа завършва на второ място.