Добруджа разгроми Ботев, записа десети пореден мач без допуснат гол

Вече половин година никой отбор не успява да превземе вратата на Добруджа - за последно бе допуснат гол на 11 ноември. В цифри постижението достигна 957 минути суха мрежа. Вратарят Злати Златев днес спаси дузпа, головете вкараха Тодор Колев, Явор Колев, Мердин Мехмедов и Станимир Андонов.

В мач от първата седмица на трета Североизточна група Добруджа спечели гостуването си в Нови пазар на местния Ботев с 4:0.

В 21 мин. футболист на домакините игра с ръка в наказателното си поле и Тодор Колев изпълни точно отсъдената дузпа. 2 минути преди почивката Явор Колев засече с глава центриране от корнер за 2:0. Идентичен гол в 54 мин. отбеляза Мердин Мехмедов. С далечен удар Станимир Андонов покачи на 4:0 в 73 мин. При ответната атака домакините получиха дузпа, при която вратарят на Добруджа Злати Златев показа завиден рефлекс и опази вратата си суха.

Така отборът на Добрич добави нови 3 точки към актива си и остава на 8 от лидера Черноморец (Балчик), който обаче е и с мач повече. В следващия кръг на стадион "Дружба" е дербито между първите два отбора в класирането.