Добруджа победи Левски и спечели второто място

Джошкун Якубов се завърна в игра с 11 гола.

До последния кръг продължи борбата за второто място в мъжката А хандбална група между Добруджа и Чардафон (Габрово). Двата отбора водиха цял сезон здрава битка, която бе спечелена от жълто-зелените. Днес Добруджа победи Левски (град Левски) в зала "Русалка" в Добрич и си гарантира второто място през редовния сезон.

На почивката домакините имаха преднина от 10 гола - 20:10. Разликата се увеличи през второто полувреме, в което с огромно желание и себераздаване играха предимно юношите от школата на клуба. Добруджа спечели с 38:23 и взе много ценни 2 точки. Отборът от Добрич приключва редовния сезон с 14 победи и 4 загуби. След успеха днес Добруджа изпревари с 2 точки Чардафон (Габрово), който утре приема Пирин (Гоце Делчев). Жълто-зелените обаче имат предимство в преките двубои и вече е сигурно, че завършват на второ място.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа бе Джошкун Якубов. След като близо месец не бе играл, заради контузия, той се завърна с 11 гола. По 6 пъти се разписаха Стилиян Стоянов и Александър Димитров. Много силен мач направи юношата Михаил Нейчев, който отбеляза 4 гола. Златан Петров вкара 3. Капитанът Илиян Илиев и Стефан Ефтимов добавиха по 2 попадения. По 1 гол във вратата на Левски вкараха Мирослав Симеонов, както и юношите Илиян Денев, Донислав Димитров и Красен Крайчев.

След седмица започват плейофите, които ще определят шампиона и медалистите в мъжката А хандбална група. На 1/2-финалите вторият Добруджа ще срещне третия Чардафон (Габрово). Форматът на серията е 2 от 3. Първият мач ще бъде в Добрич, както и евентуалният трети. Добруджа ще има домакинско предимство на 1/2-финалите, заради по-предното си класиране през редовния сезон.