Локо спря победната серия на Добруджа

След 8 поредни шампионатни победи, отборът от Добрич загуби във Варна.

В дербито на 14 кръг на мъжката А хандбална група вторият Добруджа гостува на лидера Локомотив (Варна). Срещата противопостави двата най-успешни отбора в този спорт в страната през този век. И през този сезон те са фаворити в групата и преди дербито се намираха в серия от поредни победи за първенство - 11 за Локомотив и 8 за Добруджа.

На почивката домакините водеха с 12:6. Жълто-зелените успяха да намалят изоставането си до 15:12 през второто полувреме, но много пропуски от чисти позиции, включително и 3 изтървани дузпи, наклониха везните в полза на Локомотив. Отборът от Варна спечели с 27:18.

След днешната загуба Добруджа вече е на трето място в мъжката А хандбална група с 20 точки от 10 победи и 4 загуби. Отборът от Добрич бе изпреварен от Чардафон (Габрово), като двата отбора ще се срещнат в директна битка за втората позиция в следващия кръг.