Добруджа победи Пирин като гост

Добруджа победи Пирин (Благоевград) като гост с 3:2 в драматичен мач от Елитната юношеска група до 19 години. Добричлии на два пъти повеждаха, но орлетата изравняваха. В крайна сметка добруджанската машина за голове Филип Филчев донесе победата с уникално красив гол.

Филчев откри за гостите от Добрич в началото на мача, но до почивката юношите на Пирин върнаха гола.

В 60 мин. Ивайло Лазаров отново изведе Добруджа напред в резултата. Второто изравняване бе фискирано в 78 мин. - 2:2.

Само 2 минути след това с бомбен шут от над 30 метра Филип Филчев превзе вратата на тима от Благоевград, отбелязвайки победния гол за жълто-зелените в мача - 3:2 за гостите от Добрич.

С успеха днес юношите старша възраст на Добруджа съхраниха теоретичните си шансове за третото място в конкуренцията на най-силните футболни школи на България.

В последния кръг на първенството момчетата на Валентин Ангелов ще приемат в неделя другия отбор от Благоевград Пирин 2001.