СКЛА Добрич завърши годината с още 3 медала

Дебютната година за новия лекоатлетически клуб в нашия град бе изключително успешна. Тя завършва с още 3 медала, като шампионът Христо Банков днес тласна гюлето над норматива за участие на европейското първенство.

Първото издание на лекоатлетическия турнир "Плевенска панарома" се проведе днес в Плевен. СКЛА Добрич с президент и треньор Галин Костадинов участва с трима състезатели. Те се представиха в дисциплината тласкане на гюле при юношите старша възраст и в конкуренцията на хвърлячи от цялата страна обраха медалите.

Шампион стана Христо Банков. Той спечели първото място с резултат 18.60 метра, което е над норматива за участие на Европейското първенство по лека атлетика за юноши старша възраст догодина в Италия, който е 17.70. Сребърния медал спечели Николай Петров, а бронзовия - Георги Димов.

Това бе последното състезание за годината за СКЛА Добрич. Следващите изяви на хвърлячите от Добрич ще бъдат на републиканското първенство в зала в Добрич в края на януари и началото на февруари.