Добруджа 07 спечели в Перник

Шампионите спечелиха и третото си гостуване, победиха Миньор в петгеймов мач.

По-малко от 48 часа след дебюта в Шампионската лига, Добруджа 07 записа успех във вътрешното пъренство. В мач от 4 кръг на мъжката волейболна Суперлига зелените се наложиха над Миньор в Перник с 3:2. Домакините на два пъти повеждаха, но гостите от Добрич успяха да обърнат развоя на срещата в своя полза. Миньор измъкна първия гейм с 26:24. Добруджа 07 бързо изравни - 25:17. Третият гейм бе спечелен от Миньор с 25:18. Отборът от Добрич вкара мача в тайбрек след 25:16 в четвъртата част, а после взе решителния гейм с 15:12.

Така отборът, воден от старши треньора Мирослав Живков, вече има 3 победи от 4 мача в Суперлигата. И трите успеха този сезон са постигнати при гостувания - в Дупница, Кърджали и Перник.

Добруджа 07 заема четвъртото място във временното класиране.

През следващата седмица отборът ще има две домакинста - във вторник във Варна е реваншът от евротурнирите срещу холандския шампион Абиант Ликургус (Грьонинген), а в събота в Добрич ще гостува Тетевен волей.