Добричлия стана първи на републиканското по кикбокс, избраха го за най-техничен на турнира

Димитър Милчев от Добрич спечели първото място на държавното първенство по кикбокс за мъже в стил фул контакт в категория до 67 кг.

Шампионатът се проведе този уикенд в Свиленград.

На 1/2-финал Димитър Милчев победи състезател от Шумен с 3:0 съдийски гласа, а в битката за златния медал спечели с 2:1 гласа срещу кикбоксьор от Бургас.

Добричлията впечатли с атрактивната си игра и заслужено получи наградата за най-техничен състезател на турнира в Свиленград.

Димитър Милчев е дългогодишен състезател по бокс и многократен медалист във всички възрастови групи за юноши и мъже. Студент е в НСА - специалност "Бокс". От тази година се занимава и с кикбокс, като е състезател на Спортен клуб "Боил" - Варна. Той спечели златния медал на дебютното си сътезание в този нов за него спорт през май в Нова Загора, след това стана шампион на България в стил лоу кик на първенството в Каварна, а сега отново стана първи.