Волейболистките на Добруджа 07 - четвърти в страната

Отборът, воден от треньора Петър Пенев, достигна 1/2-финалите на държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години.

След като успешно преминаха зоналния етап и квалификациите, девойките на Добруджа 07 се класираха за финалите на шампионата в Разлог през тази седмица. Там момичетата от Добрич продължиха доброто си представяне и в групата победиха домакина Пирин и Левски, за да се класират за 1/2-финалите. На тази фаза Добруджа 07 загуби от Славия с 3:1 гейма. Днес в мача за бронзовите медали отборът от Добрич отстъпи на Марица (Пловдив) след тайбрек.

Така Добруджа 07 завърши на престижното четвърто място в крайното класиране на държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години. Отборът си тръгва от Разлог и с една индивидуална награда. Мария-Катерина Петкова от Добруджа 07 получи приза за най-добър нападател на първенството.