Юношите на Добруджа ще играят за местата от пето до осмо

След успеха над Локомотив (Горна Оряховица), последваха поражения от Фрегата (Бургас) и Локомотив (Мездра) и жълто-зелените не успяха да се класират за 1/2-финалите.

От петък до неделя Добрич е домакин на финалите на държавното първенство по хандбал за юноши младша възраст. Участват осемте най-силни школи в страната при хандбалистите до 14 години. След първия ден и четирите отбора в групата на Добруджа имаха по една победа и една загуба. Така последните срещи днес станаха решителни за класиране в четворката. Третият мач на отбора, воден от старши треньора Джошкун Якубов, бе срещу Локомотив (Мездра). През първите 20 минути резултатът вървеше гол за гол и на почивката бе 9:9. В началото на второто полувреме Локомотив (Мездра) отбеляза 4 безответни попадения и поведе с 13:9. Добруджанци се хвърлиха с всички сили да обърнат развоя на мача и 2 минути преди края изоставаха само с 1 гол - 18:17. В крайна сметка обаче Локомотив (Мездра) спечели с 20:17 и се класира за 1/2-финалите. Днес следобед предстои още един мач за Добруджа в зала "Русалка". При победа домакините на турнира утре ще играят за пето място, а при загуба - за седмо в крайното класиране на първенството на България по хандбал за юноши до 14 години.