Галин Костадинов спечели медал на "Самарско знаме"

Той се класира втори на най-силния и най-високоплатения турнир в България.

Международният лекоатлетически турнир за мъже и жени "Самарско знаме" се проведе тази вечер на стадион "Берое" в Стара Загора. Награданият фонд бе най-големият в България - 36 000 лева. Във всяка дисциплина участваха само осемте атлети с най-добри резултати за сезона, като шампионът получи 1000 лева, 600 бяха за сребърния медалист и 400 за третия.

СКЛА "Добрич" бе представен от двама състезатели в дисциплината тласкане на гюле.

Галин Костадинов, който е и президент и треньор на новия лекоатлетически клуб в нашия град, отново заслужи място на почетната стълбица. Той спечели сребърния медал. Пред него се класира единствено Георги Иванов, който навлиза във форма за олимпийските игри в Рио.

18-годишният републикански шампион по тласкане на гюле за юноши Михаил Михалев отново се представи много силно на състезание при мъжете и се класира пети.