Добруджа победи Спартак (Варна) и докосва медалите

Още един успех ще осигури на жълто-зелените за девети път място в тройката.

Добруджа победи Спартак (Варна) в първия мач от плейофа за бронзовите медали в мъжката А хандбална група. Домакините от Добрич изиграха силно първо полувреме и на почивката водеха с 15:11. Разликата от 4 гола се запази и финалната сирена прозвуча при 28:24 за отбора, воден от треньорския тандем Георги Андреев - Светослав Божков.

След седмица е вторият мач от битката за третото място, като домакин ще е Спартак (Варна). Форматът на плейофа е 2 от 3. Ако се стигне до решителен трети мач, той ще се играе в Добрич, заради по-предното класиране на Добруджа през редовния сезон.

Припомняме, че през последните 9 години отборът от Добрич спечели 2 пъти златните, 4 пъти сребърните и 2 пъти бронзовите медали в мъжката А хандбална група.