Добруджа измести Фрегата от второто място

Жълто-зелените победиха драматично шампиона на България за последните 2 години с 1 гол разлика.

В дербито на кръга в мъжката А хандбална група Добруджа победи Фрегата в зала "Русалка" в Добрич. Мачът бе директен сблъсък за второто място, като преди него отборът от Бургас имаше точка преднина.

Домакините започнаха много силно и на почивката водеха с 11:8. През втората част Фрегата успя да изравни и дори да поведе с 1 гол, но Добруджа нанесе своя удар в края на мача и спечели с 19:18.

За малкото допуснати голове голяма заслуга имат двамата вратари на добричлии Емил Иванов и Исмет Хаджиев и цялата защита, в която се отличиха опитните Илиян Илиев и Красимир Коев.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа бе Джошкун Якубов с 8 гола. Веселин Станков отбеляза 4 гола във вратата на Фрегата, а Станислав Добрев - 3. Златан Петров бе точен на два пъти. По един гол добавиха Антон Петров и Живко Георгиев.

Така Добруджа вече има 8 победи и 2 загуби и събра 16 точки, с които се изкачи на второто място в класирането, с точка преднина пред Фрегата (Бургас).