Португалец донесе победата на Черно море над Добруджа

Жълто-зелените затрудниха максимално носителя на купата и загубиха с минималното 1:0.

Черно море победи Добруджа с 1:0 в контрола на Национална спортна база "Спортпалас" в Златни пясъци.

Първата добра възможност в мача се откри пред гостите от Добрич. Новото попълнение Николай Минков бе близо до гол срещу доскорошните си съотборници, но след като преодоля вратаря на моряците и насочи топката към вратата, тя бе избита от защитник на метри пред голлинията.

С неспасяем удар в горния ъгъл португалецът Педро Еуженио отбеляза единствения гол в срещата. Той се разписа 5 минути след почивката.

В последните 10 минути Черно море остана с човек по-малко, след като Симеон Райков удари с лакът в лицето Владимир Айтов и получи червен картон.

Третата контрола на Добруджа тази зима е в събота в Добрич срещу Интер (Плачи дол).