Добруджа е на победа от финала

Една победа дели хандбален клуб Добруджа от трети пореден финал в мъжката А група.

Днес добричлии спечелиха пред близо 400 зрители в зала "Русалка" първия полуфинален плейоф срещу Спартак (Варна). Гостите започнаха мача амбицирано и дръпнаха с 4:1 в първите минути. Бързо обаче по-класният тим на Добруджа обърна развоя на срещата в своя ползва. С помощта на вярната си публика още на почивката жълто-зелените имаха преднина от 3 гола - 18:15. През втората част добруджанци довършиха своя съперник и с красива игра спечелиха с крайното 37:29.

Вторият мач от серията е в сряда във Варна. При победа на Спартак ще се стигне до решителна трета среща, която ще се играе в Добрич, заради по-предното класиране на Добруджа в редовния сезон.

Нов успех на хандбалистите на Добруджа ще ги класира за трети пореден финал в мъжката А група и общо четвърти в клубната история.