Шеста поредна загуба за Добруджа

За последно жълто-зелените записаха точков актив на първи август.

В мач от 8 кръг на Б група Добруджа загуби домакинството си на Банско с 1:2.

В 27 мин. Георги Фикийн с плонж засече центриране пред вратата на добричлии и откри за гостите. Само 7 минути след това резултатът бе изравнен. Капитанът Кристиян Димитров, който в този мач игра в атака и отново бе на познатото много високо ниво, се възползва от хубав пас на Петко Цанков и отбеляза за 1:1.

Драмата настъпи 10 минути преди края на срещата. Центриране на Павел Петков очевидно бе пресечено с ръка от защитник на Банско в наказателното поле, но единствено съдиите не видяха дузпата. Това разконцентрира добруджанци и в ответната атака Цветан Павлов се разписа за крайното 2:1 за гостите.

Така Добруджа остава едва с 4 точки и се свлече до 15-тото място във временното класиране на Б група.