Пилот от Добрич - победител в дрифт шампионата на България

Община Видин бе домакин на третия кръг от Българския дрифт шампионат, който премина под наслов „Намали скоростта! Спаси живот!“. Общо 22 автомобилни пилоти от цялата страна премериха сили, като показаха завидни умения и висок професионализъм зад волана, а стотици зрители станаха свидетели не само на оспорвано състезание, но и на дрифт шоу с висок адреналин.

Надпреварата се проведе на летището край с. Иново, а организатори бяха „Български дрифт шампионат”, община Видин и Автомобилен спортен клуб „Жико-Моторспорт”.

Първото място в крайното класиране спечели Стефан Стефанов от Добрич. Победителят получи награда от 500 лева. Втори се класира Павлин Пенев от Велико Търново, а на трето място се подреди Александър Язов, и тримата с автомобили BMV.

Те получиха купи и парични награди, осигурени от Община Видин.