Стойка Петрова спечели сребърен медал на силен турнир в Испания

Добричлийката взе три много престижни победи на ринга в Мурсия по пътя си към финала.

Стойка Петрова се класира втора на международния боксов турнир "Боксам 2015" в Испания. На финала в категория до 51 кг. тя загуби от олимпийската шампионка Никола Адамс от Англия с 3:0 съдийски гласа, като и трима рефери отчетоха един и същи резултат - 40:36.

На турнира в Испания Стойка Петрова записа 3 победи. В първата си срещя тя победи европейска вицешампионка Саяна Сагатаева от Русия. На 1/4-финалите добричлийката отстрани шампионката на Испания Фара Боусаири. В спор за класиране на финала Стойка се справи с италианката Тери Гордини - медалистка от европейски и световни първенства и така добричлийката взе реванш за загубата си от нея на 1/4-финал на Световното първенство по бокс за жени в Южна Корея през ноември.