Добруджа ще играе за бронзовите медали

С 2:0 победи Фрегата (Бургас) спечели 1/2-финалния плейоф срещу Добруджа.

Отборът от Добрич загуби драматично втория мач, игран днес пред около 300 зрители в зала "Русалка". След първото полувреме резултатът бе равен - 10:10. Срещата продължи да върви гол за гол и след почивката. В средата на втората част обаче Фрегата се откъсна с 3 гола, които успя да задържи до края. Основната причина за това бе късата резервна скамейка на домакините. Финалната сирена прозвуча при 25:22 за гостите от Бургас. Въпреки загубата, публиката изпрати с аплодисменти младия състав на Добруджа, изграден основно от собствени кадри.

Така 1/2-финалният плейоф бе спечелен от Фрегата и отборът от Бургас ще има възможността да защитава титлата си. Добруджа пък ще играе за третото място в мъжката А хандбална група срещу загубилия от сблъсъка между варненските Спартак и Локомотив, на които предстои да изиграят решителна трета среща.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа в днешния мач бе Джошкун Якубов с 9 гола. Антон Петров отбеляза 4 гола във вратата на Фрегата. Силен мач направи Златан Петров, който бе точен на три пъти. По 2 попадения добавиха Красимир Коев, Стилиян Стоянов и Михаил Нейчев.