Центърът за настаняване от семеен тип посрещна първите си новодомци

Днес Центърът за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания – Добрич посрещна първите 9 деца от дома в Крушари, чието закриване предстои. В новия си дом младежите ще получават съвременни социални услуги от резидентен тип.

Март 19, 2015 - 16:19
Март 19, 2015 - 16:19
 0
Центърът за настаняване от семеен тип посрещна първите си новодомци



От три месеца екипът по Проект „Шанс за по-добър живот” и персоналът на социалната услуга провеждат опознавателни срещи с децата и младежите в специализираната институция, като от днес започва поетапното им преместване в ЦНСТ – Добрич.



Днес младежите от Дома за деца с умствена изостаналост (ДДУИ) - Крушари бяха посрещнати още от зам.-кмета по „Хуманитарни дейности” Камелия Койчева, Снежана Ванкова от Фондация „Лумос” и на екипа за управление на проекта.

През април капацитетът на 4-те ЦНСТ трябва да бъде запълнен с деца и младежи от ДДУИ - Крушари, ДМСГД град Добрич и специализирани институции от страната, насочени от Държавната агенция за закрила на детето.



Проектът, който се реализира тук е част от по-глобалния „Детство за всички”, операция „Да не изоставяме нито едно дете”, Компонент 2, финансирана от ОП „Развитие на човешките ресурси”. Основна цел на проекта е да се планират и приложат мерки, които напълно да заменят институционалната грижа за децата и младежите с увреждания,  с услуги в общността.

Дневният център за възрастни с увреждания – Добрич подари на новодомците мартеница и картина, изработени от неговите ползватели на услуги.