Добруджа победи Левски

Шеста победа в мъжката А хандбална група записа отборът от Добрич.

Втора домакинска победа през този уикенд взе ХК Добруджа. Жълто-зелените надиграха категорично Левски (град Левски) с 34:23.

На почивката резултатът бе 19:13 за домакините. През втората част Добруджа продължи да увеличава преднината си. В последните 15 минути на мача треньорският тандем Георги Андреев и Светослав Божков заложи изцяло на юношите от школата на клуба, които оправдаха гласуването им доверие.

Най-резултатните хандбалисти на Добруджа бяха Светослав Недев и Джошкун Якубов с по 7 гола. Антон Петров отбеляза 5 попадения във вратата на гостите от Левски. По 3 гола реализираха Георги Михайлов, Стилиян Стоянов, Златан Петров и Свилен Христов. Михаил Нейчев се разписа два пъти, а Стефан Ефтимов - веднъж.

Така Добруджа вече има 12 точки от 6 победи и 3 загуби. Със спечелените 4 точки срещу НСА и Левски в рамките на два дни отборът от Добрич не само, че на практика си гарантира място в ТОП 4 през редовния сезон, но и се върна в битката за по-предно класиране преди плейофите.